top of page
-Mangala Türk Zeka ve Strateji Oyunu ve Kuralları nasıl ortaya çıktı?
 
-Mangala Türk Zeka ve Strateji Oyunu markası nasıl doğdu?
-Serkan ve Serdar Ceyhan kardeşler 2.000.000 kişiye oyun kurallarını nasıl öğretti?
 
-Dünyanın en eski zeka oyunu Mangala mı?
-Oyun kavramını anlatan Türkiye’de hazırlanmış ilk belgesel film…
 
-6000 tarihi kaynak taraması yapılarak hazırlanan, 10 yıla yayılan emeğin ürünü Mangala Oyunu Belgesel Filmi, Ceyhan kardeşlerin tarihsel araştırması ve anlatımı ile yayında…
-T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Zeka Oyunları Seçmeli Dersi Müfredatında yer alan Mangala Oyunu'nun yeniden kültürümüze kazandırılması, yaygınlaştırılması, tarihçesi, oyun kültürü ve nasıl oynandığının anlatıldığı Mangala Oyunu belgesel filminin okullarımızda gösterilmesi Milli Eğitim Bakanlığınca uygun bulundu.
 
Seslendirme: Harun Can - Semih Dindar - Nejdet Urunlu, Senaryo ve Kurgu: Semih Dindar, Yönetmen: Kemal Öner- Gürcan Mete Şener, Müzik: Doğukan Hazar Manço, Yapımcı: Aysel Ceyhan. Belgesel Filmde: Sunay Akın, Prof.Dr. Klaus Schmidt, Dr. Muazzez İlmiye Çığ, Prof.Dr.Nurhan Atasoy, Prof.Dr.Abdulvahap Kara, Prof.Dr.Öcal Oğuz, Prof.Dr. Nilüfer Narlı, Türk Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı, Türk Beyin Takımı Kaptanı Ferhat Çalapkulu, Yrd.Doç.Dr. Rıfat Ergeç, Maksat Shotay, Ceren Göğüş, Gonca Tokuz, Nilüfer Zeynep Özçörekçi Göl, Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Başkanı Şaban Kurt, Go ve Strateji Derneği Başkanı Mehmet Emin Barsbey, Mangala Oyunu Derneği Başkanı Serkan Aziz Ceyhan ve Türkiye'de ki tek Mangala Oyunu Araştırmacısı Serdar Asaf Ceyhan yer alıyor.
 
-Mangala Oyunu Belgesel Filmi telif hakları ile korunmaktadır. Filmin içinden bir bölüm ya da kesit izin alınmadan kullanılamaz.
 
Oyun ve proje : www.mangala.com.tr TAKİP İÇİN: instagram /facebook / twitter: @mangalaoyunu
bottom of page